Magiczny zespół pałacowo - parkowy w Słomowie

Wielkopolskie / Słomowo

1090000 PLN
Dom - sprzedaż

—Magiczny zespół pałacowo- parkowy w Słomowie nieopodal Poznania—

Słomowo jest niewielką wsią położoną około 30 km na północ od Poznania i 11 km do Obornik.
Dookoła obszary Natura 2000, malownicza Dolina Wełny, blisko Puszcza Notecka.

Pałac otoczony parkiem krajobrazowym, jest wiernym odwzorowaniem pałacu wzniesionego na terenie wersalskich ogrodów, który stał się rezydencją królowej Marii Antoniny.
Rezydencja rodziny Turnów, wzniesiona w latach 1904 – 1906 przez architekta Stanisława Boreckiego, prezentuje typ architektury charakterystyczny dla schyłkowej epoki historyzmu.

Budynek, mimo upływu lat, prezentuje się z zewnątrz bardzo okazale.
W fasadzie frontowej i ogrodowej rzucają się w oczy czterokolumnowe portyki złożony z kolumn. Czynią one obiekt bardzo reprezentacyjnym.

Pałac wzniesiony na rzucie zbliżonym do kwadratu, z płytkimi ryzalitami, bądź pozornymi ryzalitami.
Zwartą dwukondygnacyjną bryłę, wspartą na wysoko posadowionej kondygnacji piwnic przykrytych odcinkowymi sklepieniami na stalowych dźwigarach, zwieńczono płaskim dachem ukrytym za attyką w formie tralkowej balustrady.

Prawdziwe piękno kryje się jednak we wnętrzach pałacu. W środku zachowała się drewniana balustrada schodowa misternie zdobiona motywem winorośli. Na uwagę zasługują także ozdobne drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń oraz detale w postaci ornamentowanych klamek. Niemal we wszystkich wnętrzach na parterze zachowała się ozdobna, płycinowa, dwuskrzydłowa stolarka drzwiowa. Jest ona u trzymana w naturalnym kolorze drewna, bez wątpienia pochodzi z czasów budowy pałacu.

Rozplanowanie i układ przestrzenny wnętrz pałacu jest regularny, lecz z wyraźnym podziałem funkcjonalnym na reprezentacyjną kondygnację parteru i prywatne, mieszkalne piętro. Wysokie piwnice mieściły zaplecze magazynowo – kuchenne.

W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się oficyna. To obiekt z początku lat osiemdziesiątych XIX wieku, starszy od obecnego założenia pałacowego, stanowiący pozostałość wcześniejszego folwarku.

Pałac, pełniący w ciągu minionych kilkudziesięciu lat różne funkcje , zachował się w stosunkowo dobrym stanie. Jest objęty ochroną konserwatorską.

Obiekt doskonale sprawdzi się pod prywatną rezydencję, dom opieki, obiekt restauracyjny , weselny, klimatyczny hotel czy spa.

—Zadzwoń i umów się na prezentację—
—Kupuj/Wynajmuj z MERKADOM NIERUCHOMOŚCI—
—Mieszkaj i ciesz się życiem!—
—Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości—
—Zniżki na usługi kancelarii notarialnej przy transakcji—
—Obsługa formalności po transakcji na rzecz Kupującego—

Dane adresowe
Województwo:
Wielkopolskie
Miasto:
Słomowo
Ulica:
Szczegóły nieruchomości
Powierzchnia: 680m2
Cena: 1090000 PLN
Cena za m2: 1602.94 PLN
Liczba pokoi: 18
Rok budowy: 1906
Agent

Mateusz Heller

mail: m.heller@merkadom.pl
tel. 726 049 089

Wyszukiwanie