—Wyjątkowa posiadłość—park—ogród zimowy i stajnia—

Kujawsko-Pomorskie / Suchoręcz

3300000 PLN
Dom - sprzedaż

Wirtualny spacer

Zachęcamy do zapoznania się z wirtualnym spacerem: KLIKNIJ TUTAJ oraz filmem: KLIKNIJ TUTAJ

Przedstawiamy Państwu wyjątkową posiadłość położoną w sercu malowniczych Pałuk, we wsi Suchoręcz (gm. Kcynia, Powiat Nakielski, woj. Kujawsko-Pomorskie).

Pałuki, to kraina historyczno-etnograficzna na Nizinie Wielkopolsko-Kujawskiej, na której znajdują się rozległe lasy, pola, zielone łąki i meandrujące między nimi rzeki, a także bardzo czyste jeziora, których jest tak wiele, że często kraina ta nazywana jest „małymi mazurami”. W dodatku jest to kolebka polskiej państwowości. Pałuczanie byli jednym z sześciu plemion, które utworzyły państwo Polan. Z rodu Polan zaś wywodziła się dynastia Piastów.

Właśnie w tej wyjątkowej krainie znajduje się wyjątkowa nieruchomość: zespół dworsko-parkowy. Sam dworek wraz ze stawem wtopione są w piękny krajobraz parku, wyrastającego pośród okolicznych pól, łąk i rzeki, a także blisko rozległych, obfitujących w dary natury i dziką zwierzynę lasów.

HISTORIA:

Dworek wzniesiono pierwotnie z czerwonej cegły w drugiej połowie XIX w. W historię tego wyjątkowego miejsca wpisał się niemiecki polityk i rolnik Eugeniusz Neumann (1875-1939), który był m.in. przewodniczącym koła niemieckiego w polskim sejmie II Rzeczpospolitej w latach 1924-1933. Wraz z dr Georgiem Busse reprezentowali w parlamencie nie tylko ziemian niemieckich, ale całą mniejszość niemiecką w Polsce. W 1926 r. majątek pod jego zarządem liczył aż 528 ha. Podczas II wojny światowej obiekt został częściowo zniszczony przez pożar, a po wojnie wykorzystywany był jako obiekt użyteczności społecznej i stopniowo popadał w ruinę.

STAN OBECNY:

Obecni właściciele nabyli posiadłość w 2000 roku i od tego czasu z pietyzmem odrestaurowywali dworek. Budynek główny oryginalnie pozostał z czerwonej cegły w starej części, natomiast spalona część została odbudowana w technologii betonu komórkowego. Ocieplenie elewacji wykonane zostało z wełny mineralnej. Okna to stolarka drewniana najwyższej jakości. Cała konstrukcja poddasza została wykonana na nowo. Dach pokryty został wysokiej jakości dachówką ceramiczną. Orynnowanie i obróbki blacharskie są tytanowe. Kominy wymurowane zostały z cegły klinkierowej. Całość wykończona z bardzo wysokiej jakości materiałów. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w instalację elektryczną, TV, telefon, szerokopasmowy Internet, instalacja alarmową oraz monitoring Video.

Na budynek dworku o powierzchni użytkowej 474m2, składają się:

-Trzy eleganckie apartamenty gościnie. Każdy z nich składa się z saloniku z kompletem wypoczynkowym, komodą oraz telewizorem, sypialni i odrębnej łazienki;

-Przestronna kuchnia, z przejściem do jadalni, gdzie znajduje się wyjście na duży taras, z którego mamy widok na ogród i staw;

-Przedsionek, z którego przechodzi się do sali kominkowej;
-Sala bilardowa, w której również znajduje się piękny komplet wypoczynkowy;
-Ogród zimowy (patio), z którego jest zejście do piwnicy gdzie znajduje się pomieszczenie gospodarcze, łazienka oraz kotłownia.
-Poza apartamentami, znajdują się tu dodatkowo trzy sypialnie, które także posiadają osobne łazienki;
-Na piętrze znajdują się również dwa gabinety z przepięknymi biurkami i regałami na książki;
-Poddasze składa się z czterech pomieszczeń oraz dwóch łazienek, jest bardzo klimatyczne. Stare drewno, którym wyłożone są ściany w jednym z pomieszczeń oraz w łazience nadaje im wyjątkowy charakter. Na poddasze prowadzą schody z holu na piętrze.

Wszystkie pomieszczenia zostały w pełni wyposażone w wysokiej jakości stylowe meble oraz niesamowite antyki pochodzące z różnych okresów historycznych. Króluje tu drewno i niekonwencjonalny, arystokratyczny styl, a zarazem bardzo przytulny i sielski klimat.
Obecni właściciele na terenie parku wznieśli także kilka nowych obiektów:
-budynek gospodarczo-garażowy, o pow. 157m2 wraz z wiatą o powierzchni 25m2, wybudowany w 2003 roku z licowanej cegły i kamienia, kryty dachówką;
-stajnia ze stanowiskami na sześć koni o pow.35m2, zbudowana w stylu muru pruskiego, kryta dachówką;
-stodoła drewniana o pow.35m2, kryta dachówką;
-mini owczarnia, drewutnia, wiata do grillowania, plac zabaw dla dzieci i inna drobna architektura;
-częściowo została odrestaurowana także lodownia, (piwnica, znajdująca się w ziemi z ceglanym sklepieniem w gotyckim stylu, która powstała około XV wieku.) Ciekawostką jest to, że przez cały rok, bez względu na pogodę panuje w niej stała temperatura około 10-12⁰C.

Znajdujący się na terenie parku staw, został w 2006 roku pogłębiony, brzegi zostały od nowa uformowane i utwardzone. Po tym zabiegu staw został zarybiony. Ponadto teren parku został wyposażony w niezliczoną ilość stylowych lamp zewnętrznych, które w ciemności stwarzają niepowtarzalny nastrój.

MEDIA:

Bardzo dużym atutem posiadłości są ekonomiczne rozwiązania w kwestii mediów. Znajduje się tutaj piec zasilany olejem opałowym. Dodatkowo jest także kominek (z zapasem drewna na kilka lat) z płaszczem wodnym. Została również wykonana instalacja pod pompę ciepła. Baterie słoneczne zapewniają ciepłą wodę od kwietnia do listopada. Do budynku została doprowadzona woda z wodociągu, natomiast ścieki odprowadzane są do przydomowej bio oczyszczalni. Została również zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,36 kW.

PARK:

Park zajmuje powierzchnię 3,34 ha. Jest to zadbany teren, z cennym starodrzewem i śródparkowym stawem. Drzewostan reprezentowany jest przez dęby, buki, klony, lipy i jesiony wyniosłe. Rosną tu również wspaniałe pomnikowe okazy: trzy dęby szypułkowe o obw. w pierśnicy od 315 do 400 cm, cm, oraz świerk pospolity o obw. 280 cm.

LOKALIZACJA:

Najbliżej położonym miastem jest Kcynia, która oddalona jest od dworku tylko o 5km, co niewątpliwie pozwala mieć komfort bliskości do podstawowych udogodnień jakie daje miasto.
Od Szubina i Nakła n/Notecią obiekt dzieli tylko 15km. Natomiast większe aglomeracje: Bydgoszcz (40km), Poznań (85km). Lokalizacja nieruchomości jest niewątpliwym atutem. Do drogi ekspresowej S5 z posiadłości jest 7 km co czyni ją idealną dla mieszkańców dużych miast w Polsce jak i za granicą.

MOŻLIWOŚCI:

Miejsce wyjątkowe– idealne zarówno dla osób pragnących spokoju, ciszy i prywatności, jak i chcących spędzać aktywnie czas np. jeżdżąc konno, łowiąc ryby, polując w okolicznych lasach czy spacerując. Duży potencjał nieruchomości to również okazja dla inwestorów. Może to być miejsce dla firm i instytucji wykorzystywane jako centrum szkoleniowo-konferencyjne lub miejsce organizacji wyjazdów integracyjnych. Można tutaj także organizować wesela, wszelkiego rodzaju warsztaty i szkolenia. Obiekt może być również wykorzystany jako dom opieki dla osób starszych lub przynosić wysokie dochody jako luksusowy, prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień. Możliwości wykorzystania miejsca o tak dużym potencjale jest wiele. Kolejną z nich jest prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego. W pobliżu, w miejscowości Turzyn znajduje się stadnina koni, gdzie odbywają się zawody jeździeckie. W oddalonej około 20 km Olszewce zlokalizowane jest pole golfowe. Natomiast dla miłośników polowań w odległości 1 km od dworku zaczyna się obwód łowiecki do polowań komercyjnych.
W bardzo bliskiej odległości znajdują się także komercyjne miejsca do wędkowania.

Oferta dotyczy sprzedaży nieruchomości bez wyposażenia, jednak istnieje możliwość jej nabycia z pełnym wyposażeniem.

—Zadzwoń i umów się na prezentację—
—Kupuj/Wynajmuj z MERKADOM NIERUCHOMOŚCI—
—Mieszkaj i ciesz się życiem!—
—Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości—
—Zniżki na usługi kancelarii notarialnej przy transakcji—
—Obsługa formalności po transakcji na rzecz Kupującego—

Dane adresowe
Województwo:
Kujawsko-Pomorskie
Miasto:
Suchoręcz
Ulica:
Szczegóły nieruchomości
Powierzchnia: 474.52m2
Typ kuchni: Z wyposażeniem
Cena: 3300000 PLN
Cena za m2: 6954.4 PLN
Liczba pokoi: 15
Rok budowy: 1850
Agent

Mateusz Heller

mail: m.heller@merkadom.pl
tel. 726 049 089

Wyszukiwanie